Akcja #SZYJEMY MASECZKI dla służb medycznych z obszaru LGD

Szanowni Państwo,

Lokalna Grupa Działania „Brama Mazurskiej Krainy” we współpracy z Nidzicką Fundacją Rozwoju  „NIDA”, Nidzickim Funduszem Lokalnym, Garncarską Wioskąpragnie wesprzeć lokalne szpitale i służby sanitarne organizując grupę, która zajmie się szyciem maseczek ochronnych dla pracowników placówek medycznych. W odpowiedzi na nasz apel do pomocy w szyciu zgłosiło się kilka podmiotów ekonomii społecznej oraz osoby prywatne. Jednak aby osoby chętne mogły zacząć szyć musimy zorganizować niezbędne do tego materiały.

Jeżeli masz dostęp do następujących materiałów i chcesz je przekazać na akcję #szyjemymaseczki dla obszaru LGD, zgłoś się do nas pod numer: 784 556 520 lub napisz maila: biuro@lgdbmk.pl, kmargol@nida.pl.

 

Czego potrzebujemy :

1.Nici
2.Materiał : 100% bawełna o  gramaturze 100 -150 g ( najlepiej tzw. Pościelowa), Mikrofibra o gramaturze 150 g dwuwarstwowa. Flizelina – miękka, elastyczna, nie może być podgumowana.
3.Gumki lub troczki – niezbędne do zamocowania maseczek na twarzy
4. Druciki/paski aluminiowe na okolice nosa o grubości pozwalającej na ukształtowanie . Materiały na pierwszą partię maseczek zostały zamówione, ale oczekujemy na realizację zamówienia. Chcemy zapobiec sytuacji, w której ruszy grupa szyjąca maseczki, a zabraknie nam materiału, by mogła działać, dlatego nie bądź obojętny i wspomóż akcję zbiórki materiałów na maseczki jeżeli masz taką możliwość!

Jeżeli chcesz pomóc w inny sposób można dokonać darowizny na ten cel, do czego również zachęcamy: Nidzicki Fundusz Lokalny nr konta: 10 8834 0009 2001 0000 5005 0004 Wpłaty tytułem: „Darowizna na zakup materiałów na maseczki ochronne dla służb medycznych”.

Jeżeli chcesz przekazać jakiekolwiek środki ochrony osobistej takie jak: rękawiczki, gotowe maseczki, fartuchy itp. przynieś je do nas na adres : ul. Rzemieślnicza 3,  w każdą środę od godziny 10:00 do 13:00 i zostaw w torbie przed drzwiami ze względu na bezpieczeństwo.  Zebrane maseczki przekażemy do Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych, które następnie przekażą je do pobliskich szpitali.