Do konkursu zgłoszonych zostało 15 propozycji pamiątki zaprojektowanych i wykonanych przez sześć podmiotów z obszaru działania LGD „Brama Mazurskiej Krainy”. W dniu 20 września 2013 r. Komisja Konkursowa dokonała oceny zgłoszonych projektów pamiątek i rozstrzygnęła konkurs wskazując laureatów. Kryteria brane pod uwagę przy ocenie prac to: technika wykonania i walory estetyczne, oryginalność pomysłu i atrakcyjność formy, nawiązanie do tradycji, historii, charakterystycznych zasobów lokalnych i przyrodniczych obszaru Brama Mazurskiej Krainy a także możliwość powielania wzoru i wdrożenie do produkcji w przyszłości.

Przedstawiamy laureatów

  • I miejsce – Przedsiębiorstwo Społeczne Garncarska Wioska Sp. z o.o. – za zegar w formie kafla mazurskiego wykonany ręcznie z gliny, malowany tradycyjnie majoliką, szkliwiony, wypalany w piecu garncarskim. Nawiązuje do dawnych tradycji produkcji kafli.
  • II miejsce – Pan Kazimierz Abramczyk – za borowika marynowanego w kwasie mlekowym z zastosowaniem gotowania na parze – MAZURY ZAKLĘTE W SŁOIKU
  • III miejsce – Pani Weronika Tadaj – Królikiewicz – za deseczkę z topoli lub brzozy z nadrukiem charakterystycznym dla obszaru LGD Brama Mazurskiej Krainy.

Wręczenie nagród odbędzie się 5 października 2013 r. o godz. 14.00 (sobota) podczas Jarmarku Benedyktyńskiego – Przyjedź po zdrowie i urodę, organizowanego w Garncarskiej Wiosce  w Kamionce. Wszystkie zgłoszone prace konkursowe zostaną wystawione do oglądania przez publiczność.

Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim autorom prac za zgłoszenie ich do konkursu. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii prac konkursowych i do udziału w Jarmarku.