Szkolenie z zakresu pisania projektów

W dniach 21, 23, 28 czerwca 2023 r. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Brama Mazurskiej Krainy” organizuje nieodpłatne szkolenia z zakresu pisania projektów w ramach Działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER – Poddziałanie 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność w zakresie przedsięwzięcia:

  • Podejmowanie działalności gospodarczej
  • Zachowanie dziedzictwa lokalnego
  • Przygotowanie oddolnych koncepcji rozwoju -Smart Village

Zapraszamy potencjalnych beneficjentów, którzy mają zamiar ubiegać się o środki za pośrednictwem LGD do wzięcia udziału w szkoleniach.

 Terminy i miejsce szkoleń:

21.06.2023 r. Garncarska Wioska, Kamionka 5, 13-100 Nidzica, godz. 12.00,  Szkolenie z zakresu Smart Village

23.06.2023 r. Garncarska Wioska, Kamionka 5, 13-100 Nidzica, godz. 14.00,  Szkolenie z zakresu Start Up – Podejmowanie działalności gospodarczej

28.06.2023 r. Garncarska Wioska, Kamionka 5, 13-100 Nidzica, godz. 12.00,  Zachowanie dziedzictwa lokalnego

Na zgłoszenia Smart Village czekamy do 20 czerwca br. Formularz zgłoszeniowy należy wysłać  e-mailem: biuro@lgdbmk.pl. Podczas wypełniania formularza należy pamiętać o zaznaczeniu terminu i zakresu wybranego terminu szkolenia.

Na zgłoszenia START UP – Podejmowanie działalności gospodarczej czekamy do 22 czerwca br. Formularz zgłoszeniowy należy wysłać
e-mailem: biuro@lgdbmk.pl. Podczas wypełniania formularza należy pamiętać o zaznaczeniu terminu i zakresu wybranego terminu szkolenia.

Na zgłoszenia Zachowanie dziedzictwa lokalnego do 27 czerwca br. Formularz zgłoszeniowy należy wysłać
e-mailem: biuro@lgdbmk.pl. Podczas wypełniania formularza należy pamiętać o zaznaczeniu terminu i zakresu wybranego terminu szkolenia.

 Maksymalna liczba osób mogąca wziąć udział w ramach każdego szkolenia: 15 osób.

Więcej informacji na temat szkolenia można uzyskać pod numerem tel.: 784 556 520

Formularz zgłoszeniowy pobierz

 

Rozpoczęcie realizacji operacji pn. „Wieś z pomysłem”

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu Il Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 -2020.

 

 

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Brama Mazurskiej Krainy” informuję, że w ramach Schematu Il Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 realizuje operację pn. Wieś z pomysłem
 
 
Celem operacji jest:
  • wymiana doświadczeń w zakresie kreowania innowacyjnych produktów turystycznych, w tym produktów wiosek tematycznych z wykorzystaniem lokalnych zasobów kulturowych i przyrodniczych oraz tworzenia sieci współpracy  i certyfikacji jakościowej lokalnych produktów turystycznych.
Planowane Efekty:
  • podniesienie wiedzy i zgromadzenie doświadczeń 16 uczestników wyjazdu studyjnego w zakresie dotyczącym rozwoju gospodarczego z efektywnym wykorzystaniem lokalnych zasobów przyrodniczych, kulturowych i historycznych w ramach współpracy międzysektorowej.
  • rozwoju przedsiębiorczości – uczestnicy projektu będą mieli dostęp do  sprawdzonych i skutecznych pośrednich instrumentów wspierania rozwoju przedsiębiorczości, które są wdrażane w innych regionach Polski
  • rozwoju oferty produktów i usług podmiotów uczestniczących w projekcie przyczyniających do wzrostu rozpoznawalności i atrakcyjności obszarów wdrażania LSR

INFORMACJA NR 59/2023 O PLANOWANEJ DO REALIZACJI OPERACJI WŁASNEJ

INFORMACJA NR 59/2023
O PLANOWANEJ DO REALIZACJI OPERACJI WŁASNEJ
STOWARZYSZENIA LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA „Brama Mazurskiej Krainy” (LSR 2014 – 2022) Z DNIA 13.06.2023 r.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania  „Brama Mazurskiej Krainy” informuje, że planuje realizację operacji własnej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – pod warunkiem, że nikt inny uprawniony do wsparcia, w terminie 30 dni od dnia zamieszczenia niniejszej informacji, nie zgłosi LGD zamiaru realizacji takich operacji.

Promowanie: produktów lub usług lokalnych, rynków zbytu produktów i usług lokalnych, turystyki, rekreacji lub kultury

OPERACJA WŁASNA – BARWY MAZURSKIEJ KRAINY

I. Informacja o terminie i sposobie zgłaszania zamiaru realizacji operacji własnej:

Termin zgłoszenia zamiaru realizacji operacji własnej LGD: 30 dni od dnia ogłoszenia informacji o zamiarze realizacji operacji własnej  LGD, tj. do 13.07. 2023 roku. Zgłoszenia, które wpłyną do LGD po terminie nie będą uwzględniane. Zgłoszenia, które wpłyną do LGD po terminie nie będą uwzględniane.

Sposób zgłoszenia zamiaru realizacji operacji własnej LGD: bezpośrednie i osobiste bądź przez osobę której udzielono pełnomocnictwo poświadczone notarialnie złożenie formularza zgłoszenia zamiaru realizacji operacji własnej Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Brama Mazurskiej Krainy” w formie papierowej wraz z załącznikami w Biurze Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Brama Mazurskiej Krainy” 13-100 Nidzica, ul. Plac Wolności 1.

W dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Biura Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Brama Mazurskiej Krainy”, z tym że nabór w ostatnim dniu naboru prowadzony jest do godziny 13.00. Decyduje data i godzina wpływu wniosku do Biura Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Brama Mazurskiej Krainy”. Wnioskodawcy, którzy złożą wnioski w innej formie lub po upłynięciu wskazanego terminu zostaną poinformowani o odmowie rozpatrzenia wniosku.

II. Miejsce składania wniosków:

Miejscem składania zamiaru realizacji operacji własnej LGD jest siedziba Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Brama Mazurskiej Krainy”

ul. Plac Wolności 1, II piętro, pok. 46, 13-100 Nidzica.

III. Forma wsparcia:

  • Refundacja poniesionych wydatków.
  • Minimalna całkowita wartość operacji 50 000 zł.

IV. Zakres tematyczny operacji własnej:

Promowanie: produktów lub usług lokalnych, rynków zbytu produktów i usług lokalnych, turystyki, rekreacji lub kultury.

Szczegółowy zakres:

I/ Zorganizowanie co najmniej 1 wydarzenia promującego lokalne atrakcje turystyczne: produkty turystyczne,  zabytki, cykliczne wydarzenia, cenne miejsca przyrodnicze,

  • czas trwania  wydarzenia minimum 4 godziny,
  • minimalna liczba prezentacji atrakcji  turystycznych podczas wydarzenia – minimum 6
  • minimalna liczba uczestników wydarzenia: 50 osób,
  • miejsce realizacji wydarzenia – Kamionka 5, gmina Nidzica
  • wstęp na wydarzenie wolny i ogólnodostępny, forma poinformowania – co najmniej 2 techniki partycypacyjne wskazane w rozdziale II Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020 Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Brama Mazurskiej Krainy”.

II/ Opracowanie i wydruk  4  kolorowanek w formacie A4 w układzie poziomym

  • 1/ liczba stron w każdej kolorowance 8
  • 2/ Nakład: 1000 egzemplarzy każdej kolorowanki
  • 3/ tematyka kolorowanek:
    – a/ Rezerwaty i atrakcje przyrodnicze na obszarze LGD „Brama Mazurskiej Krainy”,
    – b/ Zabytki na obszarze LGD Brama Mazurskiej Krainy,
    – c/ Cykliczne wydarzenia na obszarze Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Brama Mazurskiej Krainy”,
    – d/ Najciekawsze miejsca gminy Wielbark ( z okazji obchodów 300-lecia nadania praw miejskich dla Wielbarka)

III. Wykonawca ponosi wszystkie koszty organizacji wydarzenia, w tym koszty osobowe, zabezpieczenia przestrzeni  i sprzętu technicznego do prezentacji
IV/ Wykonawca ponosi wszystkie koszty opracowania i druku kolorowanek,
V) operacja musi się kończyć przed 30 czerwcem 2024 r.

Planowane do osiągnięcia w wyniku operacji cele ogólne, szczegółowe, przedsięwzięcia oraz zakładane do osiągnięcia wskaźniki: pobierz

V. Informacja o dokumentach pozwalających na potwierdzenie, że podmiot zgłaszający zamiar realizacji operacji jest uprawniony do wsparcia:

Dokumenty potwierdzające spełnienie warunków uprawnionych wnioskodawców realizacji operacji własnej Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Brama Mazurskiej Krainy” zawiera formularz zgłoszenia zamiaru realizacji operacji własnej LGD wraz z załącznikami.

Wnioskodawcami mogą być zgodnie z Rozporządzeniem  Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 24 września 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”  objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 –2020 z późn. zm.:

  1. osoby prawne z wyłączeniem województwa, mające siedzibę lub oddział na obszarze realizacji LSR, z wyłączeniem wnioskodawców wykonujących działalność gospodarczą ,
  2. jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, której ustawa przyznaje zdolność prawną,  mające siedzibę lub oddział na obszarze realizacji LSR, z wyłączeniem Wnioskodawców wykonujących działalność gospodarczą,
  3. podmioty jak wyżej składające wniosek w imieniu wyodrębnionej w strukturze organizacyjnej jednostki organizacyjnej (w tym sekcji, koła) nawet gdy:
    a) nie jest spełniony warunek dot. siedziby lub oddziału, jeśli obszar działalności   Wnioskodawcy j jego jednostki organizacyjnej pokrywa się z obszarem realizacji LSR,
    b) Wnioskodawca wykonuje działalność gospodarczą, jeżeli realizacja zadania, na które jest udzielany grant nie jest związana z przedmiotem tej działalności, ale jest związana z   przedmiotem działalności jednostki organizacyjnej, spełniające wszystkie kryteria określone w rozporządzeniu.

VI. Kryteria wyboru operacji wraz ze wskazaniem  minimalnej liczby punktów, której uzyskanie jest warunkiem wyboru operacji:

  1. Warunki udzielenia wsparcia określa:
  • Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 24 września 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 z późn. zm. pobierz
  • Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 15 grudnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 pobierz
  • LSR na lata 2014-2020: pobierz
  1. Kryteria wyboru operacji:
  • pozytywna weryfikacja wniosku w zakresie karty pomocniczej oceny zgodności operacji z LSR
  • uzyskanie  co najmniej minimalnej liczby punktów w ramach następujących kryteriów wyboru:
  • Kryterium  zgodności strategicznej z LSR – 14 punktów 
  • Kryterium horyzontalne dla LSR  – 15 punktów
  • Kryterium oceny jakościowej dla  działania  UDZIAŁ SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ WE WDRAŻANIU LSR – 15 punktów

VII. Dokumenty związane z realizacją operacji własnej:

    • Formularz zgłoszeniowy pobierz
    • Odczytywany maszynowo tekst INFORMACJI O PLANOWANEJ DO REALIZACJI OPERACJI WŁASNEJ STOWARZYSZENIA LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA „Brama Mazurskiej Krainy” z dnia 13.06.2023 r. pobierz
    • Procedura wyboru i oceny operacji w ramach LSR Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Brama Mazurskiej Krainy” pobierz
    • Karta pomocniczej oceny zgodności operacji z LSR pobierz
    • Karta oceny zgodności strategicznej i oceny horyzontalnej dla LSR pobierz
    • Karta oceny jakościowej dla działania UDZIAŁ SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ WE WDRAŻANIU LSR pobierz
    • Kryteria wyboru operacji pobierz

VII. Limit środków w naborze  i maksymalny poziom dofinansowania operacji:  

  1. Limit  środków w ramach operacji własnej: 15 000 euro (60 000 złotych po indykatywnym kursie 4 zł).
  2. Maksymalna intensywność wsparcia:
  •  do 63,63% kosztów kwalifikowanych – dla jednostek sektora finansów publicznych,
  • do 100,00% kosztów kwalifikowanych – w pozostałych przypadkach, z wyłączeniem podmiotów prowadzących działalność gospodarczą.

VIII. Miejsce udostępnienia informacji
Wszystkie niezbędne dokumenty do zgłoszenia zamiaru realizacji operacji własnej dostępne są na stronie internetowej Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Brama Mazurskiej Krainy” https://lgdbmk.pl/, w zakładce PROW 2014-2020/Nabór wniosków/Promowanie produktów, usług lokalnych, rynków zbytu

IX. Dodatkowe informacje

  • Szczegółowe informacje o zasadach składania formularza o zamiarze realizacji operacji własnej udzielane są w siedzibie Biura Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Brama Mazurskiej Krainy” ul. Plac Wolności 1, II piętro, pok. 46, 13-100 Nidzica.

INFORMACJA NR 58/2023 O PLANOWANEJ DO REALIZACJI OPERACJI WŁASNEJ

INFORMACJA NR 58/2023
O PLANOWANEJ DO REALIZACJI OPERACJI WŁASNEJ
STOWARZYSZENIA LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA „Brama Mazurskiej Krainy” (LSR 2014 – 2022) Z DNIA 13.06.2023 r.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania  „Brama Mazurskiej Krainy” informuje, że planuje realizację operacji własnej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – pod warunkiem, że nikt inny uprawniony do wsparcia, w terminie 30 dni od dnia zamieszczenia niniejszej informacji, nie zgłosi LGD zamiaru realizacji takich operacji.

Wspieranie udziału społeczności lokalnej w realizacji LSR lub wzmocnienie kapitału społecznego, w tym przez podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych, także z wykorzystaniem rozwiązań innowacyjnych 

OPERACJA WŁASNA – CENTRUM AKTYWNOŚCI OBYWATELSKIEJ

I. Informacja o terminie i sposobie zgłaszania zamiaru realizacji operacji własnej:

Termin zgłoszenia zamiaru realizacji operacji własnej LGD: 30 dni od dnia ogłoszenia informacji o zamiarze realizacji operacji własnej  LGD, tj. do 13.07. 2023 roku. Zgłoszenia, które wpłyną do LGD po terminie nie będą uwzględniane. Zgłoszenia, które wpłyną do LGD po terminie nie będą uwzględniane.

Sposób zgłoszenia zamiaru realizacji operacji własnej LGD: bezpośrednie i osobiste bądź przez osobę której udzielono pełnomocnictwo poświadczone notarialnie złożenie formularza zgłoszenia zamiaru realizacji operacji własnej Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Brama Mazurskiej Krainy” w formie papierowej wraz z załącznikami w Biurze Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Brama Mazurskiej Krainy” 13-100 Nidzica, ul. Plac Wolności 1.

W dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Biura Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Brama Mazurskiej Krainy”, z tym że nabór w ostatnim dniu naboru prowadzony jest do godziny 13.00. Decyduje data i godzina wpływu wniosku do Biura Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Brama Mazurskiej Krainy”. Wnioskodawcy, którzy złożą wnioski w innej formie lub po upłynięciu wskazanego terminu zostaną poinformowani o odmowie rozpatrzenia wniosku.

II. Miejsce składania wniosków:

Miejscem składania zamiaru realizacji operacji własnej LGD jest siedziba Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Brama Mazurskiej Krainy”

ul. Plac Wolności 1, II piętro, pok. 46, 13-100 Nidzica.

III. Forma wsparcia:

  • Refundacja poniesionych wydatków.
  • Minimalna całkowita wartość operacji 50 000 zł.

IV. Zakres tematyczny operacji własnej:

Wspieranie udziału społeczności lokalnej w realizacji LSR lub wzmocnienie kapitału społecznego, w tym przez podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych, także z wykorzystaniem rozwiązań innowacyjnych.

Szczegółowy zakres:

Operacja polega na :
1) utworzeniu ogólnodostępnej przestrzeni biurowej i szkoleniowej dedykowanej do wsparcia organizacji pozarządowych oraz nieformalnych grup  społecznych z obszaru działania Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Brama Mazurskiej Krainy” (13 gmin członkowskich) w zakresie:

  • zabezpieczenia 3 stanowisk komputerowych,
  • zabezpieczenia przestrzeni do spotkań obejmującej co najmniej  10 stołów  i 40 krzeseł,
  • zabezpieczenia  do zaplecza sanitarnego i socjalnego
  • zabezpieczenie dostępu do światłowodowej sieci szerokopasmowej o minimalnej prędkości 300 Mb/s do prowadzenia szkoleń i doradztwa w formule on line
  • lokalizacja  Centrum Aktywności Obywatelskiej w miejscowości z dostępem do środków transportu publicznego
  • minimalna powierzchnia pomieszczenia / pomieszczeń 60 m²

2) ponoszenia wszelkich kosztów nieodpłatnego użytkowania przez organizację przestrzeni tj. od dnia podpisania umowy o dofinansowanie ale nie później niż od 1.01.2024 do 30.06.2024 w ramach kosztów projektu oraz przez kolejnych 5 lat pozostawienie w dyspozycji uruchomionej przestrzeni na cele projektu (okres trwałości),
3) uruchomieniu co najmniej 3 różnych usług społecznych dedykowanych organizacjom  pozarządowym w łącznym wymiarze nie mniej niż 100 godzin doradztwa i szkoleń, uruchomionych nie później niż 1.01.2024 w wymiarze nie mniejszym niż 15 godzin miesięcznie.
Wykonawca będzie zobowiązany do udokumentowania korzystania z pomieszczeń przez nie mniej niż 10 organizacji oraz z doradztwa i szkoleń przez nie mniej niż 20 organizacji w okresie realizacji projektu.

Operacja musi się kończyć przed 30 czerwcem 2024 r.

Planowane do osiągnięcia w wyniku operacji cele ogólne, szczegółowe, przedsięwzięcia oraz zakładane do osiągnięcia wskaźniki: pobierz

V. Informacja o dokumentach pozwalających na potwierdzenie, że podmiot zgłaszający zamiar realizacji operacji jest uprawniony do wsparcia:

Dokumenty potwierdzające spełnienie warunków uprawnionych wnioskodawców realizacji operacji własnej Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Brama Mazurskiej Krainy” zawiera formularz zgłoszenia zamiaru realizacji operacji własnej LGD wraz z załącznikami.

Wnioskodawcami mogą być zgodnie z Rozporządzeniem  Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 24 września 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”  objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 –2020 z późn. zm.:

  1. osoby prawne z wyłączeniem województwa, mające siedzibę lub oddział na obszarze realizacji LSR, z wyłączeniem wnioskodawców wykonujących działalność gospodarczą ,
  2. jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, której ustawa przyznaje zdolność prawną,  mające siedzibę lub oddział na obszarze realizacji LSR, z wyłączeniem Wnioskodawców wykonujących działalność gospodarczą,
  3. podmioty jak wyżej składające wniosek w imieniu wyodrębnionej w strukturze organizacyjnej jednostki organizacyjnej (w tym sekcji, koła) nawet gdy:
    a) nie jest spełniony warunek dot. siedziby lub oddziału, jeśli obszar działalności   Wnioskodawcy j jego jednostki organizacyjnej pokrywa się z obszarem realizacji LSR,
    b) Wnioskodawca wykonuje działalność gospodarczą, jeżeli realizacja zadania, na które jest udzielany grant nie jest związana z przedmiotem tej działalności, ale jest związana z   przedmiotem działalności jednostki organizacyjnej, spełniające wszystkie kryteria określone w rozporządzeniu.

VI. Kryteria wyboru operacji wraz ze wskazaniem  minimalnej liczby punktów, której uzyskanie jest warunkiem wyboru operacji:

  1. Warunki udzielenia wsparcia określa:
  • Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 24 września 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 z późn. zm. pobierz
  • Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 15 grudnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 pobierz
  • LSR na lata 2014-2020: pobierz
  1. Kryteria wyboru operacji:
  • pozytywna weryfikacja wniosku w zakresie karty pomocniczej oceny zgodności operacji z LSR
  • uzyskanie  co najmniej minimalnej liczby punktów w ramach następujących kryteriów wyboru:
  • Kryterium  zgodności strategicznej z LSR – 14 punktów 
  • Kryterium horyzontalne dla LSR  – 15 punktów
  • Kryterium oceny jakościowej dla  działania  UDZIAŁ SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ WE WDRAŻANIU LSR – 15 punktów

VII. Dokumenty związane z realizacją operacji własnej:

    • Formularz zgłoszeniowy pobierz
    • Odczytywany maszynowo tekst INFORMACJI O PLANOWANEJ DO REALIZACJI OPERACJI WŁASNEJ STOWARZYSZENIA LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA „Brama Mazurskiej Krainy” z dnia 13.06.2023 r. pobierz
    • Procedura wyboru i oceny operacji w ramach LSR Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Brama Mazurskiej Krainy” pobierz
    • Karta pomocniczej oceny zgodności operacji z LSR pobierz
    • Karta oceny zgodności strategicznej i oceny horyzontalnej dla LSR pobierz
    • Karta oceny jakościowej dla działania UDZIAŁ SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ WE WDRAŻANIU LSR pobierz
    • Kryteria wyboru operacji pobierz

VII. Limit środków w naborze  i maksymalny poziom dofinansowania operacji:  

  1. Limit  środków w ramach operacji własnej: 68 253,36 euro (273 013,44 złotych po indykatywnym kursie 4 zł)
  2. Maksymalna intensywność wsparcia:
  •  do 63,63% kosztów kwalifikowanych – dla jednostek sektora finansów publicznych,
  • do 100,00% kosztów kwalifikowanych – w pozostałych przypadkach, z wyłączeniem podmiotów prowadzących działalność gospodarczą.

VIII. Miejsce udostępnienia informacji
Wszystkie niezbędne dokumenty do zgłoszenia zamiaru realizacji operacji własnej dostępne są na stronie internetowej Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Brama Mazurskiej Krainy” https://lgdbmk.pl/, w zakładce PROW 2014-2020/Nabór wniosków/Wspieranie udziału społeczności lokalnej w realizacji LSR.

IX. Dodatkowe informacje

  • Szczegółowe informacje o zasadach składania formularza o zamiarze realizacji operacji własnej udzielane są w siedzibie Biura Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Brama Mazurskiej Krainy” ul. Plac Wolności 1, II piętro, pok. 46, 13-100 Nidzica.

Spotkania informacyjne

W związku z planowanym naborem wniosków, zapraszamy wszystkich zainteresowanych możliwością pozyskania środków na wdrażanie operacji w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020 do udziału w otwartych spotkaniach informacyjnych zgodnie z załączonym harmonogramem:

Harmonogram otwartych spotkań informacyjnych

Nabory wniosków 2023

Obszar Gmina Miejsce Termin
Powiat działdowski Działdowo Urząd Gminy Działdowo (sala konferencyjna), ul. Księżodworska 10, 13-200 Działdowo 15.06.2023 r. godz. 10.00
Iłowo-Osada

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Iłowie-Osadzie,  ul. Stanisława Staszica 1, 13-240 Iłowo-Osada, (sala sesyjna)

 

23.06.2023 r., godz. 12.00
Płośnica

DOM PRACY TWÓRCÓW

ul. Dworcowa 50,13-206 Płośnica

23.06.2023 r., godz. 10.00
Powiat nidzicki Nidzica Urząd Miejski w Nidzicy,
Plac Wolności 1, 13-100 Nidzica (sala konferencyjna)
16.06.2023 r., godz. 12.00
Kozłowo Gminne Centrum Kultury i Sportu w Kozłowie, Sala widowiskowa
ul. Nidzicka 31, 13-124 Kozłowo
16.06.2023 r., godz. 10.00
Janowiec Kościelny Urząd Gminy Janowiec Kościelny, Janowiec Kościelny 62, 13-111 Janowiec Kościelny 19.06.2023 r., godz. 10.00
Janowo  Urząd Gminy Janowo, (Sala USC)
ul. Przasnyska 14, 13-113 Janowo
19.06.2023 r., godz. 12.00
Powiat szczycieński Szczytno Świetlica Wiejska w Kamionku, Kamionek 5A, 12-100 Szczytno 20.06.2023 r., godz. 12.00
Świętajno Urząd Gminy Świętajno, ul. Grunwaldzka 15, 12-140 Świętajno (sala posiedzeń) 20.06.2023 r., godz. 10.00
Dźwierzuty Urząd Gminy Dźwierzuty, ul. Niepodległości 6, 12-120 Dźwierzuty (sala nr 1) 21.06.2023 r., godz. 12.00
Wielbark Urząd Miejski w Wielbarku,
ul. Grunwaldzka 2, 12-160 Wielbark (sala sesyjna)
22.06.2023 r., godz. 10.00
Rozogi Urząd Gminy Rozogi, ul. ,Wojciecha Kętrzyńskiego 22, 12-114 Rozogi 22.06.2023 r., godz. 12.00
Jedwabno

 Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie

ul. 1 Maja 63, 12-122 Jedwabno

 21.06.2023r., godz. 10.00